Silo Interior Scraping Systems

GSI offers commercial type discharging solutions for 24″ (7.31m) and 120″ (36.57m) diameter silos. Discharging spiral tube diameters may be 8″ (203.2mm), 10″ (254mm), or 12″ (304.8mm).

Read more

Conical Base Loading Silos

Azami yoğunluğu feet küp başına 45 libre olan serbest akışlı malzemenin depolanması için tasarlanmıştır. Bushel kapasiteleri sıkışma olmaksızın ve tam foot küp kapasiteye göre hesaplanmıştır.

Read more

Flat Base Silos

76 cm çapındaki geniş çatı kapağı hızlı dolumda, üst taşıma ekipmanlarına ulaşma ve kurutma işlemi sırasında daha fazla hava akışına olanak sağlar.

Read more

Hopper Base Silos

These series have been designed for the modern grain producers and distributors of today. GSI conic base grain storage silos provide safe and beneficial services for long years.

Read more

40 Series Flat Base Silo

GSI’s 40-Series line of grain storage bins featuren the revolutionary Z-Tek Roof System. The Z-Tek roof is designed to increase load capacity and allow for larger fill equipment.

Read more
Öneri ve görüşleriniz için bize ulaşabilirsiniz. İş başvurusu için lütfen buraya tıklayarak insan kaynakları formunu doldurunuz.