Tarihçemiz

Tarihçemiz

1999 yılı Ekim ayında ABP Makina, Akskom Makina  adıyla kurulmuştur. İzmir’de 350 m2’lik bir dükkan ile ilk faaliyetine başlayan firma, İzmir Külçe Makina ’dan satın aldığı ikinci el makineleri ile tahıl taşıma ekipmanları üretimine başlayarak sektöre ilk adımını atmıştır.

Fason imalat yaptırılan firmadan ayrılmış iki ustanın, deneyim ve engin tecrübelerinden yararlanarak üretim sürecine yapılan başlangıç, işlerin artışında kendisini göstermiştir.

İş yoğunluğundaki artış, 2001 yılında ikinci bir dükkan alınmasına etken olmuş, dükkan ile birlikte bünyemize Abgant, Giyotin ve Plazma Makinesi, üretim alanımıza dahil olmuştur.

Yeni bir başlangıç tarihi olan 2003’de, şirket adı ABP Makina olarak yaygınlık kazanmaya başlamış, 2005 yılında ise şirket oldukça büyüyerek, Çiğli’de 1200m2’lik bir fabrikada etkinlik göstermeye başlamıştır.

Yıl geçtikçe kapasite ve ekipmanlarını genişleten firma, 2007 yılında Akhisar Organize Sanayi Bölgesi’nde etkinliğine devam etmiş, satış rekorları kırmıştır. 2012 yılında, yeni bina inşa edilerek; ustaları, yeni ekipmanları, yeni çalışan kadrosu ile faaliyet alanlarını oldukça genişletmişlerdir. Verilen kararlar doğrultusunda ise 2014 yılı ABP Makina, ABP TDS Taşıma Depolama Sistemleri olarak, yeni adıyla faaliyetine devam etmektedir.

Şirketimiz 2016 yılı itibari ile enerji sektörüne adım atmış olup ,Dünya çapında bir çok alanda faaliyet gösteren ve enerji sektörüne liderlik eden ana firmaların Rüzgar Türbinlerinin kaynaklı ve kaynaksız tüm iç ve dış aksamları için çelik, paslanmaz çelik, alüminyum ürünlerin üretimini yapmaktadır.

Öneri ve görüşleriniz için bize ulaşabilirsiniz. İş başvurusu için lütfen buraya tıklayarak insan kaynakları formunu doldurunuz.