Doğru Makine Doğru Mısır Kurutma

Kurutma yöntemlerinin hemen hemen hepsi ısı ve kütle transferi esasına dayanmaktadır. Kurutulacak malzemenin içindeki suyun buharlaştırılması için gerekli ısının malzemeye iletilmesi (ısı transferi), buhar haline gelen suyun hava akımı ile mahalden uzaklaştırılması (kütle transferi) ile gerçekleşmektedir. Endüstriyel kurutmanın da temel amacı, kurutma süreci için gerekli olan ısı enerjisinin en ekonomik şekilde temin edilmesidir.

TDS Taşıma ve Depolama Sistemleri 1985 yılından beri,  Türkiye’de ve Dünyanın birçok ülkesine sağlamış olduğu GSI marka kurutma makinalarıyla tahıl kurutma tesislerinde öncü bir rol oynamaktadır.

GSI Tahıl kurutma makinaları 2 grupta incelenebilir.

1.       Yatay tip kurutucular

2.       Kule tipi kurutucular

TDS Taşıma ve Depolama Sistemleri, Mısır kurutma sistemlerinde endüstriyel firmalar ve çiftçilerin her zaman çözüm ortağı olmuş, onların ihtiyaçlarına göre belirlediği kurutma sistemlerini en yüksek kalitede sunmuştur.

Yatay Tip Kurutma Makinesi

Dikey Tip Kurutma Makinesi

En İleri Teknoloji

Grain Systems INC. Firmasının imalatları mühendislik açısından mükemmelliği ile tanınmıştır. Kule Tipi Kurutma makineleri başka herhangi bir imalatçını sahip olmadığı en son tasarımla üretilmektedir. Ticari uygulamalar için kullanıcıya; yakıtta tasarruf sağlayan, basit ve güvenli bir makine verilmesinin yanı sıra tasarımda eşsiz birçok özellikle birlikte, sanayide kendisini kanıtlamış bulunan kurutma prensipleri de kullanılmaktadır. Bütün modellerde kaynaklı imalat tasarımı yerine cıvatalı tasarım kullanılmaktadır ki, bu da üzerine boya çekilmiş çelik yerine galvanize çelik kullanımına olanak sağlamaktadır. Standard özellik olarak her kurutucu ayrıca da paslanmaz çelikten mamul, daire şeklinde dış kaplamaya sahiptir. Bu tasarım özelliği; imalatı kolaylaştırır, montajı basitleştir, görünümü güzelleştirir ve kurutucunun ömrünü uzatır.

Kurutucuda kullanılan konik taban ve GSI’nin patentli mal besleme tamburu ile ilgili tasarı, basit ve yüksek randımanlı tahıl boşaltma sistemini oluşturur. Bu sistem kurutucudan tahılın homojen ve kolayca boşaltılmasını sağlarken, kurutucunun temizliğini de kolaylaştırır.

Patentli elektronik izleme kontrol Sistemi(EMCS) kurutucu özelliklerinin bilgisayarla kontrol edilmesine olanak tanır. Bu “akıllı” sistem tahmine dayalı çalışma şeklini ortadan kaldırırken, geniş ışıklı likit kristal göstergede operatöre anında bilgi iletir ve kurutucu kullanımı basitleştirir.

Elektronik Denetim 

GSI’nin patentli Elektronik İzleme Kontrol Sistemi, piyasadaki en ileri ve güvenilir kurutucu kumanda sistemidir. Geleneksel kumanda sistemlerinde sıkça kullanılan tahmine dayalı yöntemleri ortadan kaldırarak, yerine kurutucu problemlerinde otomatik teşhis ve bütün kurutucu fonksiyonlarını bilgisayarla kontrol etme sistemini gerektirir. EMCS kullanım çok basit olup, arkadan ışıklandırılan geniş kilit kristal ekranla kullanıcıya anında bilgileri iletilir. Toplam kurutma süresi, saatte kurutulan ürün miktarı ve toplam kurutulan ürün miktarı hesaplanır. Hafızada geçmişteki işlemler ve servis kayıtları sürekli saklanır.

Üstün İşçilik

Kurutucudaki standart işletim özellikleri arasında, çift maxon gaz kesme vanası, egzoz hava sıcaklık algılayıcısı, iç oda üst sıcaklık sınırı, tahıl seviye denetlemesi, sürekli alev denetimi, hava akış denetimi ve motor aşırı yüklenme denetimi bulunur. Kule kurutucusunun tasarım ve işçiliğiyle gurur duyuyoruz.